tel. 62 73 72 528     62 73 53 656
tel. 62 73 72 528     62 73 53 656

PARP ogłasza konkurs „Przemysł 4.0” – 20 mln zł na transformację firm

Zap-Robotyka od początku swojej działalności promuje innowacyjne rozwiązania – już od wielu lat pomagamy wdrażać u naszych klientów Przemysł 4.0. W dniach od 28 kwietnia do 30 czerwca 2021 trwa nabór wniosków na dofinansowanie Unijne właśnie w zakresie rozwiązań, które promujemy. Przykładowe realizacje związane z przemysłem 4.0 znajdziesz na naszej stronie https://www.zap-robotyka.com.pl/ oraz na naszym kanale na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC7EvMpKg1-uMlu3xE1pGMWw

Celem Pilotażu jest przygotowanie małych i średnich przedsiębiorstw produkcyjnych do wdrożenia kompleksowej transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 oraz wdrożenia wybranych obszarów działań w zakresie cyfryzacji, automatyzacji lub robotyzacji.

Dofinansowanie można przeznaczyć m. in. na zakup maszyn i urządzeń koniecznych do wdrożenia wybranego obszaru transformacji oraz na usługi polegające na opracowaniu i wdrożeniu planu transformacji w kierunku Przemysłu 4.0. Dofinansowane mogą zostać technologie związane np. z Robotami Przemysłowymi, Przemysłowym Internetem Rzeczy czy sztuczną inteligencją.

Dofinansowanie mogą otrzymać małe lub średnie firmy, które

  • prowadzą działalność produkcyjną
  • przynajmniej w jednym zamkniętym roku obrotowym w okresie 3 lat poprzedzających rok, w którym złożyły wniosek o udzielenie wsparcia osiągnęły przychody ze sprzedaży nie niższe niż 2 mln zł
  • mają opracowaną mapę drogową (plan transformacji firmy w kierunku Przemysłu 4.0).

Możesz otrzymać maksymalnie 800 000 zł. Wsparcie wyniesie do 85% wartości projektu, co oznacza, że Twój wkład to co najmniej 15% całkowitego kosztu projektu.

Nie masz pewności, czy to odpowiedni program finansowania dla twojej firmy? Skontaktuj się z nami.

Źródło: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/przemysl-4-0