tel. 62 73 72 528     62 73 53 656
tel. 62 73 72 528     62 73 53 656

ZAP-Robotyka i szlifowanie 3M

W dniach 25-26 lutego mieliśmy przyjemność gościć w Centrum Szkoleniowym firmy 3M, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z nową formułą ziarna Cubitron™ II, które jest rewolucją w procesie obróbki metalu. Ich unikalny, opatentowany kształt sprawia, że ziarna są stale ostrzone pod wpływem ścierania, dzięki czemu dłużej zachowują swoje właściwości. W trakcie szlifowania i cięcia powstaje niższa temperatura, a proces obróbki staje się szybszy i łatwiejszy, co zweryfikowaliśmy osobiście.

W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele kilku firm, m.in. z Finlandii, Szwajcarii i Czech. Dzięki współpracy z Fanuc oraz 3M możemy dalej rozwijać naszą ofertę zrobotyzowanych i zautomatyzowanych stanowisk do szlifowania.

Podczas wizyty we Wrocławiu mieliśmy również okazję zwiedzić Centrum innowacji 3M, gdzie mogliśmy wejść w interakcję z nauką oraz uwolnić swoją kreatywność – zgodnie z hasłem “Wyobraź sobie, co chcesz osiągnąć, a wspólnie postaramy się stworzyć innowacyjne rozwiązania, które pomogą rozwijać się Twojej firmie”.