tel. 62 73 72 528     62 73 53 656
tel. 62 73 72 528     62 73 53 656

Zmarł dr inż. Tadeusz Sarnowski

Z wielkim żalem i smutkiem przekazujemy wiadomość o śmierci dr inż. Tadeusza Sarnowskiego – wieloletniego prezesa firmy ZAP-Robotyka. Zmarł w wieku 70 lat.

Odszedł wielki człowiek, człowiek intelektu, naukowiec, działacz, przyjaciel, człowiek o wielkim sercu. A dla nas to przede wszystkim wymarzony szef.

Przez wiele lat przyczyniał się do rozwoju firmy ZAP-Robotyka. Kierował firmą od 1987 roku, w pracę wkładał całe serce, a dzięki Niemu firma stała się domem z ciepłą, rodzinną atmosferą.

Był cenionym naukowcem, konstruktorem i automatykiem. Został wybrany do niezwykle odpowiedzialnego zadania rządowego, jakim był projekt i budowa pierwszego polskiego robota. Zadanie wykonał bezbłędnie.

Dr inż. Sarnowski to również dziekan Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w naszym mieście, a także współorganizator oraz Przewodniczący Rady Programowej Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Doceniany również na arenie ogólnopolskiej m.in. jako Członek Komitetu Automatyki i Robotyki Państwowej Akademii Nauk oraz Członek Rady Naukowej Krajowej Konferencji Robotyki.

Panie Prezesie,

żegnamy Pana z wielkim bólem. Żałujemy, że nie spotkamy się już przy nowych, ciekawych projektach, że nie będziemy mogli zwrócić się do Pana z naszymi wątpliwościami, które z łatwością Pan rozwiewał. Dziękujemy za lata harmonijnej współpracy, za wsparcie i dobre słowo, na które zawsze mogliśmy liczyć.

Na zawsze pozostanie Pan w naszych sercach.

Pogrążeni w żałobie

pracownicy firmy ZAP-Robotyka